REZERWY KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO 2024
Wsparcie w ramach rezerw Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2024 rok otrzymają pracodawcy, którzy spełnią co najmniej jeden z poniżej wymienionych priorytetów
Priorytety wydatkowania środków z rezerw KFS 2024
1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
Pracodawcy zamierzający skorzystać z tego priorytetu powinni wykazać potrzebę/konieczność nabycia umiejętności, kwalifikacji, uprawnień w powiązaniu do stanowiska pracy i zadaniami realizowanymi w CIS, KIS WTZ, ZAZ, przedsiębiorstwie społecznym lub spółdzielni socjalnej.
2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Wnioskodawca składający wniosek o środki w ramach powyższego priorytetu powinien udowodnić posiadanie przez kandydata na szkolenie orzeczenia o niepełnosprawności, tj. przedstawić orzeczenie o niepełnosprawności kandydata na szkolenie bądź oświadczenie o posiadaniu takiego orzeczenia. Temat szkolenia/kursu nie jest narzucony z góry. W uzasadnieniu wniosku należy wykazać potrzebę/konieczność nabycia umiejętności, kwalifikacji, uprawnień w powiązaniu do stanowiska pracy i zadaniami realizowanymi na danym stanowisku.
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
W uzasadnieniu wniosku należy wykazać potrzebę/konieczność nabycia umiejętności, kwalifikacji, uprawnień w powiązaniu do stanowiska pracy i zadaniami realizowanymi na danym stanowisku.
4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Pod uwagę będą brane obszary i branże kluczowe dla rozwoju powiatu lub/oraz województwa, które zostały określone na podstawie Strategii rozwoju danego powiatu lub/oraz województwa.
Oczekiwania wobec środków z rezerw KFS 2024
Dla wielu powiatów oraz województw branża medyczna, biała lub srebrna gospodarka została wpisana w priorytety wydatkowania środków na kursy z rezerw Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Dlatego, w wielu przypadkach możemy liczyć na pozytywną weryfikację przez urzędy pracy fizjoterapeutów i placówek fizjoterapeutycznych składających wnioski o dofinansowanie kursów.
Z naszego doświadczenia jak w przypadku poprzednich naborów kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie wniosku oraz wszystkich jego załączników wraz z odpowiednią argumentacją dla wskazanych we wniosku usług. Przypominamy Państwu, że nasze usługi są bezpłatne i obejmują szereg działań niezbędnych do wykorzystania środków z KFS w sposób zaplanowany. Więcej informacji o naszych usługach znajduje się tutaj.
Rezerwa KFS 2024 - jaka kwoty w projekcie ustawy?
Środki przekazywane powiatowym urzędom pracy (PUP) zgodnie z priorytetami ustalonymi na rok 2024 przez Radę Rynku Pracy (art. 22 ust. 4 pkt. 4). Opiewają na łączną kwotę do wykorzystania, łącznie 58 288 tys. zł.
Jaki był KFS w 2023 roku?
Dzięki środkom z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz rezerwie KFS w 2023 roku skierowaliśmy do rozpatrzenia kilkaset wniosków do urzędów pracy właściwych dla siedziby przedsiębiorstwa. Określone w bieżącym roku priorytety wydatkowania środków z podstawy oraz rezerw KFS oceniamy na poziomie dobrym. Fizjoterapeuci, z którymi współpracowaliśmy mogli skorzystać w pierwszej kolejności z dwóch priorytetów (więcej o priorytetach pisaliśmy tutaj):
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych, podczas podstawowego naboru z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju, podczas rezerw KFS.
zostaw to nam
Jesteśmy tutaj żeby Ci pomóc
kontakt@fizjodofinansowania.pl
Bezpłatne konsultacje
Eliza (+48) 512 348 477 Patryk (+48) 880 879 295 Anna (+48) 535 001 483
DOFINANSOWANIE KURSÓW DLA FIZJOTERAPEUTÓW
DOŁĄCZ DO NAS JUŻ TERAZ!
©2024. Angitia Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wsparcie w ramach rezerw Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2024 rok otrzymają pracodawcy, którzy spełnią co najmniej jeden z poniżej wymienionych priorytetów