fbpx

Inwestuj w Rozwój - czy pożyczka na kształcenie bez oprocentowania ma sens?

Inwestuj w Rozwój to kolejna forma finansowania samokształcenia. Preferencyjne warunki zachęcają do dołączenia do porgramu. Ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie?   Nasi specjaliści wzięli pod lupę założenia programu i zebrali najważniejsze informacje. 

Inwestuj w Rozwój - dla kogo?

Inwestuj w Rozwój to program przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju wspierający kształcenie ustawiczne. Program stworzony został z myślą o pełnoletnich obywatelach Polski, ukierunkowanych na rozwój swoich kompetencji zawodowych. 

Warunkiem skorzystania z pożyczki na kształcenie jest zachowana zdolność do czynności prawnych. Osoby spełniające podstawowe kryteria opisane powyżej mogą wnioskować o pożyczkę przeznaczoną na: 

  • studia podyplomowe, 
  • kursy i szkolenia,
  • inne formy kształcenia, trwające nie dłużej niż 24 miesiące.

Kolejnych warunkiem uczestnictwa z programie „Inwestuj w Rozwój” jest posiadanie zdolności do spłaty pożyczki. Niezbędne jest wykazanie się odpowiednimi przychodami lub innymi formami jej zabezpieczenia.

Do plusów tego programu możemy zaliczyć brak ograniczeń związanych z formą zatrudnienia oraz dostępność dla osób samozatrudnionych i bezrobotnych.  W odróżnieniu do innych programów wspierających samokształcenie Inwestuj w Rozwój nie wymaga spełnienia żadnych warunków odnośnie miejsca zamieszkania, wieku czy preferowanej płci.

Warunki szczegółowe programu Inwestuj w Rozwój

W ramach programu możemy liczyć na nieoprocentowane wsparcie zwrotne w wysokości od 600 zł do 100 000 zł na uczestnika. W praktyce wygląda to tak, że operator środków z programu przekazuje je do instytucji realizującej wybraną przez uczestnika formę kształcenia

Pożyczka na kształcenie może pokrywać do 100% kosztów wybranej formy kształcenia. Oprocentowanie pożyczki wynosi 0% i dodatkowo program Inwestuj w Rozwój zwalnia uczestnika od ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przyznaniem pożyczki. Równe raty spłacane są w systemie miesięcznym, a ich długość to od 12 do 36 miesięcy.

Zadabno również o większą dostepność programu, tworząc system do składania wniosków online. 

Umorzenie 25%! To możliwe

Każdy beneficjent programu Inwestuj w Rozwój ma prawo ubiegać się o częściowe umorzenie pożyczki do wysokości 25% jej wartości. 

W praktyce umorzenie części pożyczki to nic innego jak anulowanie ostatnich rat pożyczki na kształcenie. Jak to zrobić? Zapewniamy Was, że to bardzo proste!

Wystarczy wniosek, który składamy po ukończeniu wybranej formy kształcenia zgodnie z umową pożyczki, ale nie później niż 3 miesiące od zaistnienia tego faktu. I tym sposobem możemy uzyskać do 20%. 

Kolejne 5% umorzenia uzyskamy, jeżeli nasz dochód z ostatnich 3 miesięcy lub w przypadku samozatrudnionych z ostatnich 12 miesięcy będzie niższy niż przeciętne wynagrodzenie brutto za rok poprzedni. Drugą opcją jest fakt podjęcia przez bezrobotnego pracy w okresie do 6 miesięcy od daty ukończenia kształcenia. Jednak uzyskanie dodatkowych 5% wymaga od nas spełniania warunków z umorzenia podstawowego (20%). 

Podsumowanie

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z fizjoterapeutami i znajomość tego rynku potwierdza ogromne znaczenie samokształcenia w osiąganiu lepszych wyników finansowych. Wprowadzanie nowych technik, nie tylko wzbogaca ofertę, ale co ważniejsze wpływa na skuteczność terapeutyczną, czyli zadowolenie pacjentów. Jest kilka sposobów na finansowanie samorozwoju, BUR, KFS czy opisana powyżej pożyczka. Połączenie tych potencjałów i maksymalne wykorzystanie środków z różnych programów to naszym zdaniem najlepszy scenariusz do zdobycia pozycji lidera rynku.

Fizjodofinansowania.pl stale monitorujemy wszystkie programy dofinansowań do kształcenia. Wypełniając krótki formularz na naszej stronie będziemy sprawdzać je również dla Ciebie! Sprawdź jakie to proste.

zostaw to nam

Jesteśmy tutaj żeby Ci pomóc

email

kontakt@fizjodofinansowania.pl

Bezpłatne konsultacje

(+48) 572955747, 789228827

Dofinansowanie kursów dla fizjoteraputów. Dołącz do nas