fbpx

Kursy online dla fizjoterapeutów - jak pozyskać dofinansowanie?

Kursy online dla fizjoterapeutów - rodzaje

25 marca 2020 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości(PARP) wprowadziła możliwość korzystania z usług rozwojowych również w formie zdalnej. Taka decyzja została podyktowana wprowadzeniem ograniczeń w organizowaniu zgromadzeń ze względu na pandemię COVID-19. Reakcja PARP-u była odpowiedzą na masowo odwoływane kursy dla fizjoterapeutów w całym kraju. 

PARP dopuścił dwie możliwe formy kształcenia zdalnego: 

  • w czesie rzeczywistym
  • e-learning

Kursy online dla fizjoterapeutów w czasie rzeczywistym to najbardziej zbliżona forma do kursów stacjonarnych. W trakcie kursu fizjoterpaeuta może uczestniczyć w interakcji z prowadzącym oraz pozostałymi uczestnikami. Udział w kursie zdalnym w czasie rzeczywistym zwykle odbywa się przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi online do video konferencji takich jak Zoom czy ClickMeeting.

E-learing to bardzo wygodna forma kształcenia na odległość dla aktywnych zawodowo fizjoterapeutów. Kurs odbywa się poprzez dedykowaną platformę edukacyjną, która została „nakarmiona” materiałami do samodzielnej nauki. Zgadnie z harmonogramem kursu, fizjoterapeuta otrzymuje dostęp do materiałów i czas na zapoznanie się z nim zwykle w cyklach tygodniowych, a całość zakończona jest testem. Wygada tej formy polaga na tym, że to fizjoterpaeuta wybiera dogodny dla siebie czas na naukę.

Czy kurs online uprawnia do otrzymania certyfikatu?

Wszystko zależy od organizatora kursu w formie zdalnej i od tego jakie standardy nauczania reprezentuje.  Zakładając, że kurs organizowany czy to w czasie rzeczywistym czy w formie e-learningu jest zgodny z prawem oświatowym i organizator dodatkowo posiada akredytację Kuratorium Oświaty to uzyskany certyfikat jest tak samo ważny jak po ukończonym szkoleniu stacjonarnym. 

Czy na kurs online można pozyskać dofinansowanie?

Operatorzy realizujący nabór wniosków o dofinansowanie na kursy dla fizjoterapeutów w ciągu ostatnich tygodni byli zobowiązani dostosować wewnętrze regulaminy naborów do nowych wytycznych PARP-u. Wprowadzone zmiany dotyczyły przyjmowania i rozliczania wniosków dotyczących kursów zdalnych. Obecnie możemy wyróżnić trzy typy naborów:

  1. Nabór na usługi stacjonarne
  2. Nabór na usługi zdalne
  3. Nabór mieszany

Fizjodofinansowania.pl stale monitorujemy wszystkie programy dofinansowań do kształcenia, również online. Wypełniając krótki formularz na naszej stronie będziemy sprawdzać je również dla Ciebie! Sprawdź jakie to proste.

zostaw to nam

Jesteśmy tutaj żeby Ci pomóc

email

kontakt@fizjodofinansowania.pl

Bezpłatne konsultacje

(+48) 572955747, 789228827

Dofinansowanie kursów dla fizjoteraputów. Dołącz do nas